top of page
Kagami-ryú
Japán hagyományokon alapuló harcművészet, melynek célja a személyiség fejlesztése a "kard útján".
Az alapvetően kard technikákra épülő stílusban nagy hangsúlyt kapnak a pusztakezes, és az egyéb fegyveres - nuncsaku, tonfa és sai - gyakorlatok is.
Gyermek önvédelem
Speciális oktatásokat tartunk gyermekek számára. Önvédelemi tudásra mindenkinek szüksége van, azoknak is, akik nem építhetnek testi erejükre. Ezért fogásokból, fojtásokból, leszorításokból való szabadulás technikákat és a gyors reagálást kell elsajátítaniuk.
Az általunk képviselt stílus anyagából az önvédelmet elősegítő technikákat, gyakorlatokat, fűzzük csokorba számukra harcművészeti tapasztalataink alapján.
Sambo / Thai Box
A Sambo egy teljes egészében tudományos kutatás, fejlesztés eredményeként kialakult stílus. Az akkori Szovjetúnióban létező különböző, többnyire birkózó stílusok ( pl.: a kazah kurash, a moldáv trinte, az örmény kokh ) és a versenyzések előtti Judo technikái adják a vázát.
Egyes harcművészeti szakkönyvek szerint a Thai Box a legek sportja, a világ leglátványosabb és legbrutálisabb állóharcművészete. A thai-box (eredeti nevén muay thai) felhasználja az öklöt, könyököt, rúgásoknál a térdet, sípcsontot, de előfordulnak a sarokkal, lábfejjel leadott rúgások is.
(Tovább a részletes leírásra >>>)
Wado ryú Karate
Meijin Hironori Ohtsuka mester tanítása szerint a Wado-Ryu elsősorban szellemi fegyelem. A harcművészet gyakorlása nem csak a technikák gyakorlásából áll. A békét és a harmóniát kell magunkban keresnünk, nem az erőszakot. A legyőzhetetlenséget egészséges testtel és magas intelligenciával tudjuk elérni, hogy megvalósulhasson az ideális béke és harmónia, amire oly nagy szüksége van a mai világnak.
Shotokan Karate
A Shotokan karate egy hagyományos okinawai harcművészet.
A „Shotokan” elnevezés két szóból áll. A „Shoto” jelentése „a fenyves zúgása”, a „Kan” jelentése „épület, hely”. A „shotokan” tehát az a hely, ahol a fenyves zúgása hallható. A „Shoto” egyben az alapító, Gichin Funakoshi költőneve is. Funakoshi dojojára is utal, aminek neve a Hajladozó fenyő csarnoka.
bottom of page